Pomoc pro děti ohrožené domácím násilím

Aktuálně

 

16. 9. 2021

Sledujte nás na sociálních sítích

Pokud chcete být s námi více ve spojení, slyšet o zajímavých tématech, které řešíme, nebo vidět další tipy a triky, jak si poradit v každodenním životě, najdete nás na Facebooku a Instagramu. Těšíme se na vás!

 

23. 7. 2021

Děkujeme Nadaci Proměny Karla Komárka

Děkujeme Nadaci Proměny Karla Komárka. Nejen locičí tým se díky nim v našich prostorách cítí zase o trochu lépe, a to je při naší práci moc důležité. Nový nábytek už slouží!

22. 7. 2021

Hledáme nového členy týmu!

Pro bližší info kliněte zde.
Děkujeme za sdílení! 
 

15. 7. 2021

Reakce dětí na katastrofickou událost

Dnes jsou to tři týdny od katastrofické události na jihu Moravy. Po prvotní fázi, kdy bylo mnoho lidí zaměstnáno řešením toho nejnutnějšího a nejakutnějšího, nastává obtížnější fáze - jak se s událostí vyrovnat psychicky. Je důležité nezapomínat na ty nejzranitelnější, na děti. Děti zažívají různé emoční stavy jako důsledek katastrofy, které byly svědky. Potřebují zvláštní pozornost a péči pro uspokojení svých potřeb. Máme pro vás přehled možných reakcí dětí a adolescentů na katastrofickou událost a doporučení, jak dětem pomoci se s ní vyrovnat. Budeme velmi rádi za sdílení či tisk a předaní těm, kterým může materiál pomoci.

Celý materiál ve formátu pdf si můžete prohlédnout zde.

 

9. 7. 2021

Jak vyšetřovat děti s podezřením na týrání

Jak má lékař poznat týrané dítě? Co má v takovém případě dělat? Některá zranění jsou pro týrání malých dětí specifická. Rozpoznat je můžou lékaři, kteří jsou často jediní, kdo může zakročit a dětským obětem pomoct. I proto motolští radiologové připravili dokument, který zdravotníky učí, na jaká poranění si dávat pozor a co dělat, pokud pojmou podezření na týrání. Hlavní myšlenkou je postavit na stranu dětí.

Dokument si můžete přečíst a stáhnout zde.

 

7. 7. 2021

Hledáme nového člena týmu!

Pro bližší info kliněte zde.
Děkujeme za sdílení! 
 

1. 7. 2021

Setkání projektu: Škola - Místo bezpečí a pomoci

Ve čtvrtek 24. června 2021 proběhlo setkání multioborové skupiny projektu Škola, jako místo bezpečí a pomoci. Na programu bylo představení ankety, která proběhla ve spolupráci s H21 mezi rodiči a pedagogy a diskuze nad výstupy. Dále pak seznámení se s projektem, jeho milníky a potřebami. 
Děkujeme všem zúčastněným a také partnerovi projektu Praze 7 za pohostinnost a možnosti využít krásné prostory na radnici.  
Více o projektu Škola místo bezpečí najdete zde.
 
 
 
 
 
 

11. 6. 2021

Prodlužujeme hodiny chatu

Od 14. 6. do konce června rozšiřujeme chatovací hodiny každý všední den až do 20:00. Chatuj s námi zde.

 

11. 6. 2021

děkujeme firmě golden gate

MOC děkujeme firmě GOLDEN GATE CZ nejen za štědrý příspěvek na podporu #detstvibeznasili, ale i za příjemné setkání. Věřte, že díky vám budou mít příběhy našich dětských klientů šťastnější konce. Jste skvělí! ❤

 

15. 5. 2021

Výzkum Centra LOCIKA: Škola - Místo bezpečí a pomoci

Škola by měla být pro děti, které zažívají domácí násilí, místem bezpečí a pomoci. Je tomu ale skutečně tak? Spustili jsme v Centru LOCIKA výzkum a moc vás prosíme o spolupráci, zapojení se a sdílení tohoto odkazu: https://locikavyzkum.cz/

Jedná se o online dotazníky pro pedagogické pracovníky a rodiče dětí. Chceme díky nim zjistit, zda a v jaké míře jsou pedagogům a rodičům dostupné informace, podpora a vzdělávání v oblasti tématu dětí a násilí v rodině. Výstupy pak zohledníme v kampani a především při vzniku manuálů, online školení pro pedagogy a informačních materiálů pro rodiče. Násilí v rodině zažívá podle aktuálních výzkumů 14 % českých dětí. Statisticky jsou v každé školní třídě 2 až 4 děti ohrožené domácím násilím, minimálně 1 dítě je touto situací závažně traumatizované. Přesto nejsou učitelé a další pedagogičtí pracovníci odborně připravení a nemohou se opřít o funkční systém sociálně právní ochrany dětí. Ani rodiče nemají často základní přehled. Rádi bychom společně s vámi tuto situaci změnili.

Celý projekt probíhá za podpory Nadace České spořitelny a ve spolupráci s Prahou 7 a Institute H21.

15. 5. 2021

Hledáme nového člena týmu!

Pro bližší info kliněte zde.
Děkujeme za sdílení! 
 
6. 5. 2021

Rozšiřujeme hodiny chatu DNB

Od pondělí 10. 5. máme novou provozní dobu naší E-linky Dětství bez násilí. Na lince nás najdeš v tyto časy:
 
po - čt: 13 - 17
pá: 13 - 16 
 
Pokud je pro tebe snazší něco, co tě trápí, napsat, než vyslovit, můžeš s námi chatovat. Chat je anonymní.

24. 4. 2021

Radek Banga: (Ne)pošli to dál

V jeho nové knize (Ne)pošli to dál Radek Banga vysvětluje, jak důležité je uvědomit si rodinnou zátěž a nepokračovat v ní, aby další generace nemusely bojovat se stejnými démony. Pro jeho čtenáře autor otevřeně popsal, čemu jako dítě čelil. Radek Banga alias Gipsy působí na české hudební scéně už od třinácti let. Ve svém životním příběhu nenapodobitelným stylem vypráví o tom, že mít sen je první krok k tomu, abyste si ho mohli splnit. Více se můžete dozvědět na stránkách www.radekbanga.cz.

19. 4. 2021

Centrum LOCIKA nabízí jednodenní akreditovaný vzdělávací kurz v roce 2021

Kurz se jmenuje Úvod do problematiky práce s celým rodinným systémem ohroženým domácím násilím a poskytne účastníkům základní informace o možnostech
pomoci dětem ohroženým domácím násilím.

Více informací o jeho průběhu naleznete v anotaci kurzu.

 

8. 4. 2021

Online debata o násilí v rodině s Vodafone

Webinář Nadace Vodafone Česká republika o násilí v rodině s Petrou Wünschovou. Jak pomoci dětem, které jsou často neviditelnými obětmi? Sledujte spolu s námi!

29. 3. 2021

Kuře Pomozte dětem a Centrum LOCIKA

Máme velkou radost, že jsme opět mezi 30 projekty, které budou podpořeny se sbírky Kuře Pomozte dětem.
Dnes začíná Peříčkový týden, zapojit se může každý, pomáhat je lehké jako pírko. Jak pomoci naleznete zde .
Posílat DMS můžete ve tvaru: DMS KURE 90 na číslo 87 777.
Díky NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti a České televizi za tento letitý počin, který už tolika dětem opravdu pomohl. ❤
Na video z naší spolupráce se můžete podívat na tomto odkazu.
 
 

17. 3. 2021

Poděkování 

Děkujeme společnosti Wormelen Group za krásné dary pro děti z Centra LOCIKA.

 

11. 3. 2021

Hledáme nového člena týmu!

více informací naleznete zde

 

9. 3. 2021

Zmůžeš víc

Společnou iniciativou, kterou jsme vytvořili se Sociální klinikou a Českým institututem biosyntézy, chceme upozornit na psychické dopady covidového provizoria a povzbudit veřejnost k péči o sebe sama a své okolí.

Šest bodů proti bezmoci - šest obyčejných věcí, které fungují, a které může kdokoliv z nás okamžitě začít dělat a bojovat tak proti bezmoci a apatii. Dobrá komunikace, pěstování vlastní odolnosti, ale třeba i obyčejné objetí nám mohou pomoci snížit stres a zvládnout současnou situaci.

K iniciativě zMůžeš víc vznikla webová stránka www.zmuzesvic.cz, kde kromě šesti “bodů proti bezmoci” najdou lidé inspiraci, co můžou dělat pro sebe a své okolí. Iniciativa je otevřená všem, kteří chtějí přidat další nápady a podněty.

       1. Dobře komunikujte

Zaměřte se v komunikaci na věci, které fungují, a které vám či vašim blízkým pomohly zvládnout dřívější krize.

  1. Zvyšte svoji odolnost

Počítejte s těžkostmi, pečlivě si vybírejte, na co zaměříte svou pozornost a věnujte energii věcem, které za to stojí.

  1. Ohraničte krizi rituály

Rituál slouží jako viditelná připomínka nestandardního stavu. Nechte si třeba narůst plnovous nebo zasaďte strom do květináče. Po skončení krize rituál ukončíte - vousy oholíte, strom zasadíte do lesa.

  1. Objímejte své blízké

Nezapomínejte objímat své děti či jiné blízké osoby. Objetí pomáhá nejen zlepšit naše zdraví a pohodu, ale je také skvělým způsobem jak ukázat, že se zajímáte o lidi kolem.

  1. Hledejte bezpečné formy kontaktu –buďte kreativní!

Pište dopisy, posílejte balíčky, jděte zazpívat prarodičům pod okno.

  1. Dělejte věci pro druhé

Pokud máte kapacitu, využijte možnosti zapojit se do dění kolem vás a sami takové příležitosti budujte pro ostatní. Postoj k bezvýchodnosti situace totiž zásadně mění hodnota prožitku v momentě, kdy uděláme něco pro druhé.

Stránka zMůžeš víc slouží jako inspiromat drobností, kam mohou lidé z celé republiky přidávat své nápady a příklady toho, co dělají pro své okolí, a co jim pomáhá překonat současnou situaci. I v této době totiž lze dělat spoustu věcí - drobností, které stojí za to následovat.

 

25. 2. 2021

Dezinformace a LOCIKA

Nově můžete na našich stránkách najít rubriku Dezinformace a LOCIKA, kde se pro vás snažíme odhalit a rozklíčovat nejčastější misinformace ohledně dotací a domácího násilí.

Zároveň jsme získali peníze na kampaň Co je doma normální, kterou již brzo najdete na našem Instagramu. Zde máte menší ochutnováku.

  

Děkujeme moc níže uvedeným donorům za spolupráci.

17. 2. 2021

Nabídka pracovní pozice v Centru LOCIKA

více informací na odkazu: http://bit.ly/ProjektovyManazerLOCIKA

12. 2 2021

Setkání #KOS

Jak společně postupovat v případech zhoršujícího se psychického stavu dětí v současné době? To jsme dnes řešili na setkání #KOS - komunitní skupiny Prahy 7 pro řešení případů domácího násilí s ohledem na zájem dítěte. Děkujeme všem zúčastněným za jejich čas a sdílenou zkušenost a Praze 7, Ministerstvu práce a sociálních věcí a Úřadu vlády ČR za podporu.

 

29.12.2020

Poděkování za vánoční příspěvek

Centrum LOCIKA získalo od firmy Wyma Europe s.r.o. za příspěvek v hodnotě 30.000 Kč na pomoc dětem ohroženým domácím násilím.

Moc děkujeme a přejeme vše nejlepší do nového roku!

 

23.11.2020

Centrum LOCIKA má do 4. ledna zavřeno!

Přes svátky neposkytujeme ambulantní ani telefonické služby. Prosíme, obraťte se na nás po 4. lednu!

Přejeme vám všem krásné svátky, děkujeme vám všem za přízeň a těšíme se v příštím roce. 

 

1.12.2020

více informací k diskuznímu panelu zde

27.11.2020

 

Neboj se, ozvi se.

Kdo máte ruce a nohy, prosím sdílejte toto video,které vzniklo v rámci naší poslední kamapně Neboj se, ozvi se!

Je nesmírně důležité, aby se děti dozvěděly o dostupné pomoci a včas si o ní řekly. Další videa jednotlivých interpretů najdete na našem youtube kanálu https://bit.ly/YoutubeCentrumLOCIKA.

Děkujeme všem, kteří se na kampani podíleli: Miroslav Ondrus, Jakub Vansa, Milan Peroutka, Eva Salvatore Burešová, Nicole Ehrenbergerová, Marek Lambora, Pokáč, Monika Bagárová, David Tišer!

 

 

19.11.2020

Děti ohrožené rozvodem x domácím násilím.

Kdyby bylo vše normální, hovořila by k vám právě teď Petra Wünschová od řečnického pultíku v sále Ministerstva Vnitra. Konference běží letos v online světe, tak jako spousta jiných věcí, ale dovolte, abychom ji společně zahájili a to úvodním slovem ve videu.

Příspěvky jsou od této chvíle dostupné na našem youtube kanále: https://bit.ly/KonferenceCL2020

Nezapomeňte po shlédnutí vyplnit evaluační formulář: https://bit.ly/FormularKonferenceCL2020

Zanechte také pro přednášející své dotazy - v pátek 4. prosince od 14.00 budeme pokračovat stramovanou diskuzí k tématu, pokud se budete chtít zúčastnit, vyplňte na sebe ve formuláři kontakt.

Tímto považujeme 5. odbornou konferenci Centra LOCIKA za zahájenou, užijte si všechna videa, budeme rádi, když přispějeme k odborné diskuzi na toto důležité téma.

#KonferenceLocika

15.11.2020

Pozvánka na konferenci Centra LOCIKA

Srdečně Vás zveme na odbornou konferenci, která bude od 19. 11. 2020 ke shédnutí na platformě Youtube. Tématem letošního setkání budou "Děti ohrožené rozvodem x násilím v rodině".

Pro celý průběh a více informací klikněte zde.

12.11.2020

Máme pro vás tip na následující skvělou akci!

Hravý workshop s kostičkami LEGO®  

Rádi bychom během tohoto nelehkého období přinesli dětem pořádnou dávku kreativity v podobě speciálního online workshopu. Když se nemůžeme vídat osobně, pojďme to zkusit takto.

Spojili jsme se organizátory světově známého festivalu Maker Faire, českým týmem Make More a pro děti připravili online hravý workshop, ve kterém si nejen z kostek LEGO® vyrobí jedinečný parník. Svůj výtvor mohou sdílet a zúčastnit se tak slosování o stavebnici LEGO. Výhra však rozhodně nemá být hlavní myšlenkou workshopu, především chceme probudit v dětech radost z kreativní činnosti. Na vyrobení parníku a jeho nasdílení budou mít děti dva týdny a po celou tuto dobu bude workshop k dispozici k zhlédnutí na webu www.postavtesi.cz. Na této webové stránce najdete i další informace. 

 

2.11.2020

Tisková zpráva - Program Dětství bez násilí v Moravskoslezském a Ústeckém kraji

Specializovaná pomoc pro děti ohrožené násilím v rodině bude od listopadu dostupná i v Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Neziskové organizace Centrum sociálních služeb Ostrava a Spirála, Ústecký kraj, z.s. se zapojily do programu Dětství bez násilí, a budou poskytovat služby dětem ohroženým domácím násilím s důrazem na spolupráci s celou rodinou.

Celou zprávu naleznete zde.

23.10. 2020

AKTUÁLNÍ OTVÍRACÍ DOBA 

Od 26.10. bude dočasně provozní doba Centra LOCIKA pondělí - čtvrtek 10-16 hodin. Prosíme v případě osobní návštěvy - vždy se předem objednávejte. 

Pro obejdnané klienty - chráníme zdraví vaše i naše a proto prosíme, choďte na konzultace pouze v případě, že se cítíte zdrávi a ani vy, ani vaši blízcí, se kterými máte užší kontakt, nejeví známky akutního onemocnění.

 

 

8.10. 2020

Hledáme novou posilu do týmu, pokud jste se nezalekl/a už při pohledu na první tři úkoly, klikejte na http://bit.ly/LocikaProvozniReditel pro více informací a možnost se přihlásit do výběrového řízení. Popřípadě prosím sdílejte, moc nám to pomůže!

http://bit.ly/LocikaProvozniReditel

3. října 2020

Pokračující příprava na poskytování služeb pro děti ohrožené domácím násilím aneb druhé setkání akreditovaného školení programu Dětství bez násilí!

Pomoc pro děti a jejich blízké bude už brzy dostupná i v Ostravě: Centrum sociálních služeb - Rodinná poradna a v Ústí nad Labem: Spirála - krizové a intervenční centrum.
Děkujeme za podporu partnerům programu Nadace Terezy Maxové dětem a Ctp Invest.

 

27. září 2020

Letáček pro děti k vykázání

Připravili jsme pro děti letáček s informacemi k vykázání - aby věděly, co to je, co se děje, co dělat.

31. srpna 2020

Kontakty

Aktualizovali jsme pro vás kontaktní informace.

30. srpna 2020

Školíme

Program Dětství bez násilí je v plném proudu, pomoc pro děti a jejich blízké bude už brzy dostupná i v Ostravě: Centrum sociálních služeb - Rodinná poradna a v Ústí nad Labem: Spirála - krizové a intervenční centrum.
Máme za sebou první část z pětidenního akreditovaného školení pro účastníky programu.
Děkujeme za podporu partnerům programu Nadace Terezy Maxové dětem a Ctp Invest a za nejnovější poznatky o dětském traumatu PhDr. Leoně Jochmannové, PhD.

10. července 2020

O násilí v blízkých vztazích

Seriál rozhovorů O NÁSILÍ V BLÍZKÝCH VZTAZÍCH je aktivitou projektu Bezpečná náhradní rodina, který má za cíl posílení bezpečí v náhradních rodinách a ochranu dětí v náhradní rodinné péči před vztahovou retraumatizací.
DÍL I. - Petra Wünschová z Centra Locika

Celý článek najdete ZDE.

 

19. června 2020

Online poradna Lociky

Díky pomoci od      spouštíme online poradnu na adrese poradna@centrumlocika.cz

E-mail slouží pro rodiče, děti a odborníky, kteří se setkaly s násilím v rodině.

Děkujeme!!!

11. června 2020

Centrum Locika rozšiřuje tým - přidejte se k nám

koho hledáme:

4. května 2020

Týden 4. - 7. 5. je Locika zavřená z důvodu havárie vody, děkujeme za pochopení

19. dubna 2020

Poradenská linka Rodina bez násilí

Od pondělí 20.4. 2020 spouští Centrum LOCIKA specializovanou telefonickou poradenskou linku RODINA BEZ NÁSILÍ. V provozu každé pondělí odpoledne, pomoc pro rodiče, kteří se potýkají se zvládáním napětí, vzteku a agrese.
Děkujeme za pomoc a podporu Nadace Sirius!

 

24. března 2020

Locika a koronavirus

Zřídili jsme na našich webových stránkách samostatnou sekci, ve které naleznete rady, tipy, informace a další - vše co se týká aktuální situace, jak ji zvládat, jak ji zvládají děti.
Vše na www.centrumlocika.cz/koronavirus

24. března 2020

Pomoc od Nadace Komerční banky

Nadace Komerční banky, a.s. - Jistota​ se rozhodla věnovat celkem 1 milion Kč na zmírnění následků koronavirové epidemie a dopadů nutných restrikcí na kvalitu života klientů a činnost neziskových organizací. A my se stali jednou z dvaceti neziskovek, které podporu získaly. Děkujeme za 50.000 Kč! Použijeme je mimo jiné na rozjezd online podpory našich klientů!

24. března 2020

Nové telefonní číslo

Centrum Locika má nyní další mobilní telefonní číslo: +420 734 441 230 (číslo +420 734 441 233 nadále zůstává v platnosti, fungují obě čísla).

18. března 2020

Můžete nám pomoci, aniž by vás to cokoliv stálo

Stáhněte si Pomocníka do vašeho prohlížeče (Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera) a my za to dostaneme od GIVTu 50 korun. Akce platí od 17. – 19. 3. 2020.

Pomocníka si přidejte tady  bit.ly/50Kc-pro-LOCIKU 

S givtím Pomocníkem můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné. 

Děkujeme, za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku mezi vaše blízké, vážíme si toho.

16. března 2020

Koronavirus - jak naložit se strachem, jak mluvit s dětmi

Dobré tipy jak mluvit o koronaviru s dětmi jsou shrnuty v článku na webu Kidtown.

Psycholožka a specialistka na krizové intervence Daniela Vodáčková v rozhovoru pro Deník N radí, jak se svými obavami zacházet, aby si člověk uchoval zdravou a pozitivní mysl.
Vybrali jsme pro vás pár nejdůležitějších rad, jak naložit se strachem a úzkostí.

 

13. března 2020

Projekt Dětství bez násilí podporuje poslankyně Pavla Golasowská

Přečtěte si blog poslankyně Pavly Golasowské na iDnes.cz
Díky Nadaci Terezy Maxové dětem a firmě CTP chystáme již v tomto roce rozšíření služeb pro děti ohrožené domácím násilím do Ostravského, Ústeckého a Plzeňského kraje!

 

10. března 2020

Dočasné uzavření

Vážení klienti, s ohledem na současnou situaci rušíme všechny osobní konzultace s platností od 11.3.2020 do 25.3.2020. Pro distanční pomoc prosím volejte ve standardních otevíracích hodinách na linku 734 441 233, případně pište na mail info@centrumlocika.cz, stálá služba se Vám v co nejkratším čase ozve. Centrum LOCIKA bude pro veřejnost uzavřeno, nicméně všichni naši zaměstnanci budou pracovat. Přejeme všem především pevné zdraví.

7. března 2020

Násilí na dětech zavíráním očí neporazíme - Petra Wűnschová na TEDxPrague

Násilí v rodině je téma, o kterém nejsme zvyklí mluvit a přitom zásadně ovlivňuje naše vztahy, zdraví, spokojenost, ale především vývoj našich dětí. Podívejte se na vystoupení Petra Wünschová na posledním TEDxPrague:

4. března 2020

Nové logo pro Dětství bez násilí

Logo programu Dětství bez násilí je oficiálně hotové. Máváme přes oceán do New Yorku, kde se zrodilo. Za logo vděčíme totiž opět firmě OAX, která jej pro nás pro bono vytvořila. Brzy bude pod touto značkou dostupná služba pro děti ohrožené domácím násilím ve třech dalších krajích a to díky podpoře Nadace Terezy Maxové dětem a firmě CTP Invest!!! 

 

9. února 2020

Poděkování za koncert

Velmi děkujeme za středeční večer uspořádáný v rámci Večerů u kapucínů, kde pro nás i pro Vás hrál a zpíval Ivo Cicvárek. Děkujeme také organizátorům a samozřejmě děkujeme Vám všem, kdo jste jste přišli a koupili si vstupenku - celkově za krásných 8.787 Kč!

 

 

4. února 2020

Tereza Maxová navštívila Centrum Locika

Společně s Nadací Terezy Maxové dětem a Ctp Invest!
Děkujeme za milou návštěvu a podporu Dětství bez násílí!
Na cestě k dostupnějším službám pro děti ohrožené domácím násilím jsme zase o krok blíž k cíli! 

 

4. února 2020

Benefiční koncert 

Již zítra 5.2. v 19,00 srdečně zveme na písničkářský koncert u Kapucínů na Hradčanech, jehož výtěžek popotuje na pomoc dětem do Centra Locika.
Hrát bude Ivo Cicvárek – folk & šanson – nápadité texty a vynalézavé hudební postupy. Klavír, kytara, hlas.
(Událost na FB)

28. ledna 2020

Děti a násilí v rodině - Kulatý stůl v Plzni

V pátek 24. ledna se v Plzni u kulatého stolu s tématem Děti a násilí v rodině sešlo celkem 31 lidí, většinou z OSPODů, ale i Probační a mediační služby, Intervenčního centra, dalších poskytovatelů služeb a metodiků prevence ze školy.
Úvodní slovo měl vedoucí oddělení sociálních věcí. Uvítal, že se budou služby pro děti ohrožené násilím v rodině rozšiřovat i do Plzeňského kraje, protože vnímá potřebnost takových služeb.
Účastníci ocenili práci Centra LOCIKA a vyjádřili zájem o další spolupráci, možnost rozšíření služby v jejich lokalitě vítají. Zejména vnímají nedostatek odborných terapeutických služeb a služeb, které by se zaměřovaly na práci s agresory . Uvědomují si, že kvalifikace sociálních pracovníků a dalších odborníků působících v sociálních službách obvykle není dostatečná pro specializovanou práci s tématem násilí v rodině.

 

21. ledna 2020

Děkujeme společnosti WORMELEN GROUP za krásný dar pro děti z Centra LOCIKA

 

21. ledna 2020

The English College in Prague - Anglické gymnázium, o.p.s. - děti pomáhají dětem

Když děti pomáhají dětem, má to velkou sílu. The English College in Prague - Anglické gymnázium, o.p.s. DĚKUJEME! ❤️
Loni se totiž studentská rada této školy rozhodla, že finanční sbírky z vánočních akcí věnují našemu Centru. A tak vybrali na vánočních trzích a vánočním koncertě skoro 32.000 Kč, které putují na pomoc našim malým klientům. 

   

21. ledna 2020

Kulatý stůl v Plzni

Posledních pár volných míst - již tento pátek!

 

15. ledna 2020

Vánoční sbírka - prodej záložek

Dobré knihy  pro nás opět prodejem našich záložek během vánočních svátků vybraly spoustu peněz, tentokrát nádherných 41 536 Kč, za což jim patří velký dík!
A jestli si chcete koupit ještě nějaké, tak je to možné spolu s bloky a skicáky v Copy General CZ na Milady Horákové v Praze 7!

30. prosince 2019

PF 2020

29. prosince 2019

Vánoční sbírka na Praze 22

Na Dětství bez násilí se na akci podařilo vybrat 7529.- Kč, děkujeme!

12. prosince 2019

Vánoční dárek pro děti z Lociky

Každé desáté dítě v České republice zažívá domácí násilí, což jsou pro Vaši představu 2 až 3 děti ve školní třídě. Je proto dost dobře možné, že i Vy znáte někoho, kdo potřebuje právě dnes Vaši pomoc.
Přispějte na terapii pro traumatizované děti v Centru LOCIKA a změníte jim život.

12. prosince 2019

Sbírka na Dětství bez násilí - ČSOB pomáhá regionům

ČSOB pomáhá regionům, v Praze i Locice. Přispět můžete zde a podívejte se také na video, kde Vás naše paní ředitelka Petra Wünschová za odměnu provede Centrem Locika!
Sbírka potrvá do 6. ledna 2020.

9. prosince 2019

Pozvání na benefiční koncert English College in Prague pro LOCIKU

3. prosince 2019

Dobročinný knižní bazar

13. prosince 2019 14.00 hodin, Vzletná
Nakupte knížky pod stromeček a přispějte tak na dobrou věc. Výtěžek z prodeje knih poputuje do Centra LOCIKA.

30. listopadu 2019

Vánoční charitativní koncert pro Centrum Locika na Fidlovačce

Srdečně zveme na Vánoční charitativní koncert pro Centrum LOCIKA, který pro nás pořádá již ve čtvrtek 12.12. Divadlo na Fidlovačce.
Budeme velmi rádi, pokud příjdete s přáteli, s rodinou nebo s kolegy načerpat příjemnou předvánoční atmosféru, nakoupit drobné dárky na jarmarku a na chvíli se společně s námi zastavit u poslechu koled.
Potěší nás také sdílení informace o akci. Rádi bychom ukázali, jak silnou podporu myšlenka dětství bez násilí má.

19. listopadu 2019

Světový den prevence týrání a zneužívání dětí - konference Děti, škola a násilí

Nabitý program pro odborníky, velký zájem médií, je vidět, že prevence násilného chování dětí na školách je opravdu aktuální a palčivý problém. Sledujte náš web a facebook. Zveřejníme plno zajímavých informací - nejen pro ty z vás, které jsme museli z kapacitních důvod odmítnout!
Více se dozvíte v tiskové zprávě.

18. listopadu 2019

Centrum Locika nabízí akreditované vzdělávací kurzy pro rok 2020:


Nové termíny budou vypsány v únoru/březnu 2020.

 

 

8. listopadu 2019

Ředitelka Petra Wünschová získala ocenění za záslužnou činnost

Ve středu 6. 11. převzala ředitelka LOCIKY ocenění starosty MČ Praha 7 za záslužnou činnost. 

Zdroj: Praha 7 udělila čestná občanství a další ocenění

4. listopadu 2019

DeníkN a ozvěny sobotní Tedx Prague

O sváru a násilí s ředitelkou Petrou Wünschovou na TEDX. DeníkN 3. 11. 2019.

31. říjen 2019

Ředitelka LOCIKY Petra Wünschová na TEDxPrague už tuto sobotu 2. 11. 2019

Proč nemají být děti malí hrdinové? Jak spolu souvisí válka a násilí v rodinách? Lze násilí zastavit? Kdy přijde bod zlomu? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpovědi na TEDxPrague.

23. října 2019

Děkujeme TON za podporu #detstvibeznasili

Je pro nás moc důležité, aby se klienti v LOCICE cítili dobře. Jen tehdy je totiž možné se otevřít a hovořit o těžkých věcech. Mnohokrát děkujeme firmě TON, která nám do čekárny věnovala dvě pohodlné a stylové lavice goofy

21. října 2019

LOCIKA hledá specialistu grantového řízení

Náplní této práce je administrativně a částečně věcně řídit projekty Centra LOCIKA Praha a následné hlídání termínů výzvy, podání žádostí, termínů realizace čerpání finančních prostředků dle podmínek jednotlivých donorů, správná publicita projektu, vyhotovování průběžných a závěrečných zpráv.

Celý inzerát naleznete ZDE.

17. října 2019

REGISTRACE NA KONFERENCI DĚTI, ŠKOLA A NÁSILÍ JE OFICIÁLNĚ SPUŠTĚNA

REGISTRACE na 4. odbornou konferenci s názvem Děti, škola a násilí - prevence násilí na školách a možnosti, jak včas rozpoznat ohrožené dítě a jak mu účinně pomoc je oficiálně zahájena. Budeme se těšit na společné setkání.


14. října 2019

Díky SSD diskům od ALZA.CZ máme rychlé počítače

Děkujeme!

 

10. října 2019

Locika hledá do svých řad dětského psychologa/psycholožku

Hlavní náplní práce bude přímá psychologická a terapeutická práce s dětmi, které zažívají domácí násilí.

Očekáváme:

- ukončené VŠ vzdělání v jednooborové psychologii
- absolvovaný psychoterapeutický výcvik
- zkušenost s prací s traumatizovanými dětmi
- nasazení, loajalitu, pracovitost a spolehlivost
- schopnost týmové spolupráce
- ochotu učit se a objevovat nové věci a postupy

CELÝ INZERÁT

Svůj životopis zasílejte do 31.10. 2019 na email lenkak@centrumlocika.cz (Lenka Kvapilová). 

9. října 2019

Děkujeme Cleverstore.cz za podporu #detstvibeznasili

Od firmy Cleverstore jsme získali 9550 Kč, děkujeme!

7. října 2019

Děkujeme papírnictví Mc Pen za praktický dar

    

 5. října 2019

#POMAHEJPOHYBEM s aplikací EPP

Minulý rok měla tato akce velký úspěch, proto i letos můžete znovu sbírat body přes aplikaci EPP na náš projek Pomoc pro děti zažívající násilí v rodině. Stačí si jen stáhnout apliakci, zapnout a vyrazit na kolo, zaběhat si, projít se s kočárkem, cokoliv je vašemu srdci blízké a kolik vám tělo dovolí.

Díky všem.

  

2. října 2019

LOCIKA ZAHAJUJE KAMPAŇ Buď rodičem hrdinou

Video je dostupné na YouTube kanálu

Spolu s kampaní vzniknul i nový web Dětství bez násilí, kde najdete průvodce Rodičem bez násilí

Více informací o kampani se dočtete v tiskové zprávě.

29. září 2019

PIŠTE SI DO DIÁŘŮ DATUM 19. LISTOPADU, LOCIKA POŘÁDÁ KONFERENCI DĚTI, ŠKOLA A NÁSILÍ