Pomoc pro děti ohrožené domácím násilím

Aktuálně

23.10. 2020

AKTUÁLNÍ OTVÍRACÍ DOBA 

Od 26.10. bude dočasně provozní doba Centra LOCIKA pondělí - čtvrtek 10-16 hodin. Prosíme v případě osobní návštěvy - vždy se předem objednávejte. 

Pro obejdnané klienty - chráníme zdraví vaše i naše a proto prosíme, choďte na konzultace pouze v případě, že se cítíte zdrávi a ani vy, ani vaši blízcí, se kterými máte užší kontakt, nejeví známky akutního onemocnění.

 

 

8.10. 2020

Hledáme novou posilu do týmu, pokud jste se nezalekl/a už při pohledu na první tři úkoly, klikejte na http://bit.ly/LocikaProvozniReditel pro více informací a možnost se přihlásit do výběrového řízení. Popřípadě prosím sdílejte, moc nám to pomůže!

http://bit.ly/LocikaProvozniReditel

27. září 2020

Letáček pro děti k vykázání

Připravili jsme pro děti letáček s informacemi k vykázání - aby věděly, co to je, co se děje, co dělat.

31. srpna 2020

Kontakty

Aktualizovali jsme pro vás kontaktní informace.

30. srpna 2020

Školíme

Program Dětství bez násilí je v plném proudu, pomoc pro děti a jejich blízké bude už brzy dostupná i v Ostravě: Centrum sociálních služeb - Rodinná poradna a v Ústí nad Labem: Spirála - krizové a intervenční centrum.
Máme za sebou první část z pětidenního akreditovaného školení pro účastníky programu.
Děkujeme za podporu partnerům programu Nadace Terezy Maxové dětem a Ctp Invest a za nejnovější poznatky o dětském traumatu PhDr. Leoně Jochmannové, PhD.

10. července 2020

O násilí v blízkých vztazích

Seriál rozhovorů O NÁSILÍ V BLÍZKÝCH VZTAZÍCH je aktivitou projektu Bezpečná náhradní rodina, který má za cíl posílení bezpečí v náhradních rodinách a ochranu dětí v náhradní rodinné péči před vztahovou retraumatizací.
DÍL I. - Petra Wünschová z Centra Locika

Celý článek najdete ZDE.

 

19. června 2020

Online poradna Lociky

Díky pomoci od      spouštíme online poradnu na adrese poradna@centrumlocika.cz

E-mail slouží pro rodiče, děti a odborníky, kteří se setkaly s násilím v rodině.

Děkujeme!!!

11. června 2020

Centrum Locika rozšiřuje tým - přidejte se k nám

koho hledáme:

4. května 2020

Týden 4. - 7. 5. je Locika zavřená z důvodu havárie vody, děkujeme za pochopení

19. dubna 2020

Poradenská linka Rodina bez násilí

Od pondělí 20.4. 2020 spouští Centrum LOCIKA specializovanou telefonickou poradenskou linku RODINA BEZ NÁSILÍ. V provozu každé pondělí odpoledne, pomoc pro rodiče, kteří se potýkají se zvládáním napětí, vzteku a agrese.
Děkujeme za pomoc a podporu Nadace Sirius!

 

24. března 2020

Locika a koronavirus

Zřídili jsme na našich webových stránkách samostatnou sekci, ve které naleznete rady, tipy, informace a další - vše co se týká aktuální situace, jak ji zvládat, jak ji zvládají děti.
Vše na www.centrumlocika.cz/koronavirus

24. března 2020

Pomoc od Nadace Komerční banky

Nadace Komerční banky, a.s. - Jistota​ se rozhodla věnovat celkem 1 milion Kč na zmírnění následků koronavirové epidemie a dopadů nutných restrikcí na kvalitu života klientů a činnost neziskových organizací. A my se stali jednou z dvaceti neziskovek, které podporu získaly. Děkujeme za 50.000 Kč! Použijeme je mimo jiné na rozjezd online podpory našich klientů!

24. března 2020

Nové telefonní číslo

Centrum Locika má nyní další mobilní telefonní číslo: +420 734 441 230 (číslo +420 734 441 233 nadále zůstává v platnosti, fungují obě čísla).

18. března 2020

Můžete nám pomoci, aniž by vás to cokoliv stálo

Stáhněte si Pomocníka do vašeho prohlížeče (Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera) a my za to dostaneme od GIVTu 50 korun. Akce platí od 17. – 19. 3. 2020.

Pomocníka si přidejte tady  bit.ly/50Kc-pro-LOCIKU 

S givtím Pomocníkem můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné. 

Děkujeme, za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku mezi vaše blízké, vážíme si toho.

16. března 2020

Koronavirus - jak naložit se strachem, jak mluvit s dětmi

Dobré tipy jak mluvit o koronaviru s dětmi jsou shrnuty v článku na webu Kidtown.

Psycholožka a specialistka na krizové intervence Daniela Vodáčková v rozhovoru pro Deník N radí, jak se svými obavami zacházet, aby si člověk uchoval zdravou a pozitivní mysl.
Vybrali jsme pro vás pár nejdůležitějších rad, jak naložit se strachem a úzkostí.

 

13. března 2020

Projekt Dětství bez násilí podporuje poslankyně Pavla Golasowská

Přečtěte si blog poslankyně Pavly Golasowské na iDnes.cz
Díky Nadaci Terezy Maxové dětem a firmě CTP chystáme již v tomto roce rozšíření služeb pro děti ohrožené domácím násilím do Ostravského, Ústeckého a Plzeňského kraje!

 

10. března 2020

Dočasné uzavření

Vážení klienti, s ohledem na současnou situaci rušíme všechny osobní konzultace s platností od 11.3.2020 do 25.3.2020. Pro distanční pomoc prosím volejte ve standardních otevíracích hodinách na linku 734 441 233, případně pište na mail info@centrumlocika.cz, stálá služba se Vám v co nejkratším čase ozve. Centrum LOCIKA bude pro veřejnost uzavřeno, nicméně všichni naši zaměstnanci budou pracovat. Přejeme všem především pevné zdraví.

7. března 2020

Násilí na dětech zavíráním očí neporazíme - Petra Wűnschová na TEDxPrague

Násilí v rodině je téma, o kterém nejsme zvyklí mluvit a přitom zásadně ovlivňuje naše vztahy, zdraví, spokojenost, ale především vývoj našich dětí. Podívejte se na vystoupení Petra Wünschová na posledním TEDxPrague:

4. března 2020

Nové logo pro Dětství bez násilí

Logo programu Dětství bez násilí je oficiálně hotové. Máváme přes oceán do New Yorku, kde se zrodilo. Za logo vděčíme totiž opět firmě OAX, která jej pro nás pro bono vytvořila. Brzy bude pod touto značkou dostupná služba pro děti ohrožené domácím násilím ve třech dalších krajích a to díky podpoře Nadace Terezy Maxové dětem a firmě CTP Invest!!! 

 

9. února 2020

Poděkování za koncert

Velmi děkujeme za středeční večer uspořádáný v rámci Večerů u kapucínů, kde pro nás i pro Vás hrál a zpíval Ivo Cicvárek. Děkujeme také organizátorům a samozřejmě děkujeme Vám všem, kdo jste jste přišli a koupili si vstupenku - celkově za krásných 8.787 Kč!

 

 

4. února 2020

Tereza Maxová navštívila Centrum Locika

Společně s Nadací Terezy Maxové dětem a Ctp Invest!
Děkujeme za milou návštěvu a podporu Dětství bez násílí!
Na cestě k dostupnějším službám pro děti ohrožené domácím násilím jsme zase o krok blíž k cíli! 

 

4. února 2020

Benefiční koncert 

Již zítra 5.2. v 19,00 srdečně zveme na písničkářský koncert u Kapucínů na Hradčanech, jehož výtěžek popotuje na pomoc dětem do Centra Locika.
Hrát bude Ivo Cicvárek – folk & šanson – nápadité texty a vynalézavé hudební postupy. Klavír, kytara, hlas.
(Událost na FB)

28. ledna 2020

Děti a násilí v rodině - Kulatý stůl v Plzni

V pátek 24. ledna se v Plzni u kulatého stolu s tématem Děti a násilí v rodině sešlo celkem 31 lidí, většinou z OSPODů, ale i Probační a mediační služby, Intervenčního centra, dalších poskytovatelů služeb a metodiků prevence ze školy.
Úvodní slovo měl vedoucí oddělení sociálních věcí. Uvítal, že se budou služby pro děti ohrožené násilím v rodině rozšiřovat i do Plzeňského kraje, protože vnímá potřebnost takových služeb.
Účastníci ocenili práci Centra LOCIKA a vyjádřili zájem o další spolupráci, možnost rozšíření služby v jejich lokalitě vítají. Zejména vnímají nedostatek odborných terapeutických služeb a služeb, které by se zaměřovaly na práci s agresory . Uvědomují si, že kvalifikace sociálních pracovníků a dalších odborníků působících v sociálních službách obvykle není dostatečná pro specializovanou práci s tématem násilí v rodině.

 

21. ledna 2020

Děkujeme společnosti WORMELEN GROUP za krásný dar pro děti z Centra LOCIKA

 

21. ledna 2020

The English College in Prague - Anglické gymnázium, o.p.s. - děti pomáhají dětem

Když děti pomáhají dětem, má to velkou sílu. The English College in Prague - Anglické gymnázium, o.p.s. DĚKUJEME! ❤️
Loni se totiž studentská rada této školy rozhodla, že finanční sbírky z vánočních akcí věnují našemu Centru. A tak vybrali na vánočních trzích a vánočním koncertě skoro 32.000 Kč, které putují na pomoc našim malým klientům. 

   

21. ledna 2020

Kulatý stůl v Plzni

Posledních pár volných míst - již tento pátek!

 

15. ledna 2020

Vánoční sbírka - prodej záložek

Dobré knihy  pro nás opět prodejem našich záložek během vánočních svátků vybraly spoustu peněz, tentokrát nádherných 41 536 Kč, za což jim patří velký dík!
A jestli si chcete koupit ještě nějaké, tak je to možné spolu s bloky a skicáky v Copy General CZ na Milady Horákové v Praze 7!

30. prosince 2019

PF 2020

29. prosince 2019

Vánoční sbírka na Praze 22

Na Dětství bez násilí se na akci podařilo vybrat 7529.- Kč, děkujeme!

12. prosince 2019

Vánoční dárek pro děti z Lociky

Každé desáté dítě v České republice zažívá domácí násilí, což jsou pro Vaši představu 2 až 3 děti ve školní třídě. Je proto dost dobře možné, že i Vy znáte někoho, kdo potřebuje právě dnes Vaši pomoc.
Přispějte na terapii pro traumatizované děti v Centru LOCIKA a změníte jim život.

12. prosince 2019

Sbírka na Dětství bez násilí - ČSOB pomáhá regionům

ČSOB pomáhá regionům, v Praze i Locice. Přispět můžete zde a podívejte se také na video, kde Vás naše paní ředitelka Petra Wünschová za odměnu provede Centrem Locika!
Sbírka potrvá do 6. ledna 2020.

9. prosince 2019

Pozvání na benefiční koncert English College in Prague pro LOCIKU

3. prosince 2019

Dobročinný knižní bazar

13. prosince 2019 14.00 hodin, Vzletná
Nakupte knížky pod stromeček a přispějte tak na dobrou věc. Výtěžek z prodeje knih poputuje do Centra LOCIKA.

30. listopadu 2019

Vánoční charitativní koncert pro Centrum Locika na Fidlovačce

Srdečně zveme na Vánoční charitativní koncert pro Centrum LOCIKA, který pro nás pořádá již ve čtvrtek 12.12. Divadlo na Fidlovačce.
Budeme velmi rádi, pokud příjdete s přáteli, s rodinou nebo s kolegy načerpat příjemnou předvánoční atmosféru, nakoupit drobné dárky na jarmarku a na chvíli se společně s námi zastavit u poslechu koled.
Potěší nás také sdílení informace o akci. Rádi bychom ukázali, jak silnou podporu myšlenka dětství bez násilí má.

19. listopadu 2019

Světový den prevence týrání a zneužívání dětí - konference Děti, škola a násilí

Nabitý program pro odborníky, velký zájem médií, je vidět, že prevence násilného chování dětí na školách je opravdu aktuální a palčivý problém. Sledujte náš web a facebook. Zveřejníme plno zajímavých informací - nejen pro ty z vás, které jsme museli z kapacitních důvod odmítnout!
Více se dozvíte v tiskové zprávě.

18. listopadu 2019

Centrum Locika nabízí akreditované vzdělávací kurzy pro rok 2020:


Nové termíny budou vypsány v únoru/březnu 2020.

 

 

8. listopadu 2019

Ředitelka Petra Wünschová získala ocenění za záslužnou činnost

Ve středu 6. 11. převzala ředitelka LOCIKY ocenění starosty MČ Praha 7 za záslužnou činnost. 

Zdroj: Praha 7 udělila čestná občanství a další ocenění

4. listopadu 2019

DeníkN a ozvěny sobotní Tedx Prague

O sváru a násilí s ředitelkou Petrou Wünschovou na TEDX. DeníkN 3. 11. 2019.

31. říjen 2019

Ředitelka LOCIKY Petra Wünschová na TEDxPrague už tuto sobotu 2. 11. 2019

Proč nemají být děti malí hrdinové? Jak spolu souvisí válka a násilí v rodinách? Lze násilí zastavit? Kdy přijde bod zlomu? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpovědi na TEDxPrague.

23. října 2019

Děkujeme TON za podporu #detstvibeznasili

Je pro nás moc důležité, aby se klienti v LOCICE cítili dobře. Jen tehdy je totiž možné se otevřít a hovořit o těžkých věcech. Mnohokrát děkujeme firmě TON, která nám do čekárny věnovala dvě pohodlné a stylové lavice goofy

21. října 2019

LOCIKA hledá specialistu grantového řízení

Náplní této práce je administrativně a částečně věcně řídit projekty Centra LOCIKA Praha a následné hlídání termínů výzvy, podání žádostí, termínů realizace čerpání finančních prostředků dle podmínek jednotlivých donorů, správná publicita projektu, vyhotovování průběžných a závěrečných zpráv.

Celý inzerát naleznete ZDE.

17. října 2019

REGISTRACE NA KONFERENCI DĚTI, ŠKOLA A NÁSILÍ JE OFICIÁLNĚ SPUŠTĚNA

REGISTRACE na 4. odbornou konferenci s názvem Děti, škola a násilí - prevence násilí na školách a možnosti, jak včas rozpoznat ohrožené dítě a jak mu účinně pomoc je oficiálně zahájena. Budeme se těšit na společné setkání.


14. října 2019

Díky SSD diskům od ALZA.CZ máme rychlé počítače

Děkujeme!

 

10. října 2019

Locika hledá do svých řad dětského psychologa/psycholožku

Hlavní náplní práce bude přímá psychologická a terapeutická práce s dětmi, které zažívají domácí násilí.

Očekáváme:

- ukončené VŠ vzdělání v jednooborové psychologii
- absolvovaný psychoterapeutický výcvik
- zkušenost s prací s traumatizovanými dětmi
- nasazení, loajalitu, pracovitost a spolehlivost
- schopnost týmové spolupráce
- ochotu učit se a objevovat nové věci a postupy

CELÝ INZERÁT

Svůj životopis zasílejte do 31.10. 2019 na email lenkak@centrumlocika.cz (Lenka Kvapilová). 

9. října 2019

Děkujeme Cleverstore.cz za podporu #detstvibeznasili

Od firmy Cleverstore jsme získali 9550 Kč, děkujeme!

7. října 2019

Děkujeme papírnictví Mc Pen za praktický dar

    

 5. října 2019

#POMAHEJPOHYBEM s aplikací EPP

Minulý rok měla tato akce velký úspěch, proto i letos můžete znovu sbírat body přes aplikaci EPP na náš projek Pomoc pro děti zažívající násilí v rodině. Stačí si jen stáhnout apliakci, zapnout a vyrazit na kolo, zaběhat si, projít se s kočárkem, cokoliv je vašemu srdci blízké a kolik vám tělo dovolí.

Díky všem.

  

2. října 2019

LOCIKA ZAHAJUJE KAMPAŇ Buď rodičem hrdinou

Video je dostupné na YouTube kanálu

Spolu s kampaní vzniknul i nový web Dětství bez násilí, kde najdete průvodce Rodičem bez násilí

Více informací o kampani se dočtete v tiskové zprávě.

29. září 2019

PIŠTE SI DO DIÁŘŮ DATUM 19. LISTOPADU, LOCIKA POŘÁDÁ KONFERENCI DĚTI, ŠKOLA A NÁSILÍ