Pomoc pro děti ohrožené domácím násilím

Uspořádejte sbírku

Sbírka pro dětství bez násilí

Ptáte se, jak můžete pomoci a podpořit služby pro děti, které zažívají násilí v rodině?

V letošním roce se nám sešlo několik úžasných sbírek, a proto dáváme k dispozici návod na to, jak takovou sbírku pro děti z Centra LOCIKA uspořádat.

Konání sbírky

Pokud jste se rozhodli pro nás veřejnou sbírku uspořádat, moc vám za to děkujeme, ale musíme to vědět! Napište nám prosím svůj záměr a stručné informace o sbírce, kterou plánujete, rádi vám pomůžeme a poskytneme veškerou podporu. Pište na info@centrumlocika.cz.

Na místě akce je nutné mít kasičku na veřejnou sbírku, kterou vám rádi poskytneme. V tuto chvíli Centrum LOCIKA vlastní dvě zapečetěné sbírkové kasičky, které lze použít. Nezbytnou podmínkou však je sepsání smlouvy o zapůjčení a také dozor nad kasičkou, aby nedošlo k jejímu odcizení.

Kasičku po ukončení akce opět předáte pracovníkovi organizace, se kterým jste podepisovali smlouvu. Dary z veřejné sbírky jsou poté spočítány pod dohledem Úřadu MČ Prahy 7 a převedeny na transparentní účet. Finanční prostředky jsou využity v souladu s účelem veřejné sbírky, a to na financování odborné terapeutické a psychologické péče o děti a jejich rodiny a na dovybavení terapeutických místností centra.


Hledáte nápady, jak by taková akce a sbírka mohla vypadat? Stáhněte si naši příručku ZDE.